bylo nám 5 týdnů, řádíme jak černé ruce, ožíráme návštěvám boty, sukně a kalhoty.

Návštěvy vrcholí, denně tu jsou ruce na mazlení a téměř všechna štěňátka mají už vybrané nové majitele.

Příští týden nás čeká čipování a očkování, a také kontrola vrhu, a poté se již budeme pomalu rozjíždět do nových domovů.

Ještě jsem vám připravila vysvětlivky ke jménům kdy se snažíme, aby tam byl vždy nějaký význam nebo, aby prostě štěňátku sedělo

Dea- černá holčička, trošku dračice, jako jediná měla jméno již od narození na pamaátku naší úžasné Deušky. Jméno Dea znamená bohyně/ božská a věříme, že Deuška přesně tohle splní.

Dafné- drobná znakatá holčička, při narození s bílými prstíčky naše bílopacičkatá- nyní už tedy bez tohoto bílého znáčku který věkem mizí. Jemní mazlivá ale akční holčička co se ráda tahá o tkaničky u bot. Dafné je v řecké mytologii nymfa, dcera říčního boha Péneia (podle jiné verze dcera Gaii a Ládóna). Podobně jako bohyně Artemis je panenskou lovkyní.

Démétér- naše paní fialová, fenečka která ve váze konkuruje největším klukům, pohodová kliďaska, najdete jí vždy tam kde je jídlo a ruka na pohlazení, Démétér je druhé nejstarší dítě Titánů Krona a jeho sestry Rheie. Démétér měla sourozence Hestiu, Héru, Háda, Poseidona a Dia (vládce bohů).

Dioné-  drobnější tmavě plavá holčička, s velmi akční povahou velkým sebevědomím, vyfasovala růžový obojek ale je to drařice v růžové. Podle Pelasgického mýtu o stvoření světa je tato titánka dcerou bohyně Eurynomé a hada Ofióna. Společně s titánem Kríem jsou přiděleni planetě Marsu. S Diem má údajně dceru Afrodítu

Dardamos- znakatý kluk s akční povahou a chutí k jídlu co se rád přetahuje a trhá tkaničky u bot. takový nenápadný raubíř. Dardanos (řecky Δάρδανος‘, latinsky Dardanus) je v řecké mytologii zakladatel národa či kmene Dardanů, mytický předek vládců Tróje. Byl prvním králem v Dardanii.

Draco- malý černý torchu svůj ale pořádek si sjedná okamžitě, je to takový specifický pejsek, asi jako jeho děda Largo, na jednu stranu miláček a mazlík na druhou stranu drak, ořesně jak mu předurčuje jeho jmné které dostal po souhvězdí draka- Draco

Dionýsos- plavý pejsek s hnědou mašličkou, kopie naší Démétér, nerozeznám je ani po 5ti týdnech soužitá jsou jako dvojčata a to i v chování. Dionýsos (řecky Διόνυσος, latinsky Dionysus, Bacchus) je v řecké mytologii synem nejvyššího boha Dia a jeho milenky Semely. Je bohem vína a nespoutaného veselí. Původně byl i bohem úrody a plodnosti.

Diadém- náš pan tyrkysový nebo také tyrkysan- od malička nejuštěkanější- nikde není vidět ale je všude slyšet, jak jde o jídlo tak musí bejt u toho. Stejně tak omezování osobní svobody není nic pro něj a dává to hlasitě najevo. Diadém v přeneseném slova smyslu se termín užívá pro drahokam nebo pro výzdobu klenotu pomocí drahokamů, a přesně takový malý drahokam on je, za mě nejhezčí pejsek se skvělou sebevědomou povahou.

Deimos- plavý pesjek bez mašličky, náš do třetice světle plavý pejsek poznávat ty tři od sebe je opravdu těžké, povahové klidný vyrovnaný pejsek žádnej drak spíš takovej medvídek. Deioms Společně se svým bratrem doprovází svého otce, boha války, do bitvy jako jeho vozatajové. Deimos je též jeden z měsíců Marsu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *